Diamantová mikrodermabrázia

využíva prirodzené obrusovacie vlastnosti diamantov, nachádzajúcich sa v hlaviciach, vďaka čomu je zákrok rýchly a bezbolestný. Vzhľadom na typ pokožky používame hlavice s rôznym priemerom a intenzitou. Efekt je badateľný už po prvom zákroku – pokožka sa stáva hladká na dotyk a zrevitalizovaná. 

Ďalšie zákroky odstraňujú poruchy farebnosti pokožky, jazvy, zjemňujú vrásky a strie. Zmeny sú viditeľné nielen na povrchovej vrstve pokožky, ale prebiehajú aj v hlbších vrstvách kože. Fibroplasty sú stimulované k produkcii kolagénu a elastínu. Vzhľadom na to táto metóda našla široké využitie pri zákrokoch, ktorých cieľom je omladenie pokožky, korekcia vrások a jaziev, odstraňovanie porúch farebnosti.S najväčším účinkom tohto zákroku sa stretávame u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami /tzv. krupičkami/, či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami. Zákrok je nebolestivý,po zákroku pociťujete mierne prehriatie, ako po masáži, čo sa môže odraziť na miernom začervenaní pleti. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva.Po zákroku sa v domácom ošetrení aplikujú hydratačné regenerujúce prípravky a fotoprotektíva. V najbližších troch dňoch je potrebné vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu. 3 dni pred a 3 dni po zákroku je potrebné vynechať používanie krémov na báze AHA kyselín, Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. 

Frekvencia a počet ošetrení - 4 až 6 v dvojtýžd. intervaloch. 

Kontraindikácie: vážne srdcové ochorenie, rosacea, teleangiektázie vo väčšom rozsahu, zápalové akné. 

Šetrné použitie diamantovej dermabrázie v spojení s kozmetickými prípravkami, ktoré prenikajú do hlbokých vrstiev pokožky, pomáha doplniť hladinu prirodzených výživných látok, posilniť aktivitu pokožky a zosilniť ju. Pokožka je po ošetrení mikrokryštalickou dermabráziou zdravá, lesklá a krásna. Hlavica Cold Hammer, tzv. studená hlavica je určená na zmierňovanie podráždenia pokožky bezprostredne po ošetrení metódou mikrodermabrázie. Pôsobí ukľudňujúco na pokožku so sklonmi k praskaniu cievok. Striedavé použitie s teplou hlavicou môže slúžiť na krátku mikrotermickú masáž, zväčšujúcu napätie pokožky. Hlavica Hot Hammer, tzv. teplá hlavica je určená na prípravu pokožky k rýchlejšiemu vstrebávaniu aktívnych regeneračných prípravkov. Spôsobuje lepšie prekrvenie, rozšírenie krvných vlásočníc, otvorenie pórov, čím zlepšuje vstrebávaciu funkciu pokožky.

Scin Scrubber

Ultrazvukové čistenie pleti - kavitačný peeling (ultrasonic peeling) je moderný systém hlbokého ošetrenia pokožky a jej regenerácie bez vedľajších účinkov. Zákrok je založený na čistení pokožky pomocou ultrazvukového vlnenia, umožňuje dôkladné odstránenie nadmerného množstva sebum z pórov a vlasových cibuliek, odstránenie zrohovatelej pokožky, uhrov a baktérií. Kavitačný peeling pôsobí jemne na pokožku príjemnými vibráciami bez využitia elektrického prúdu. Využitie prístroja umožňuje regeneráciu pokožky hlbokým očistením a jeho výsledným efektom je viditeľne obnovená a svieža pleť. Je to bezbolestný a príjemný zákrok. Kavitácia pôsobí tiež pozitívne na hlbšie vrstvy pokožky, je dokonalým vstupom k ďalším kozmetickým zákrokom (exfoliácia kyselinami a/alebo sonoforéza a ionoforéza a i.).

Rádiofrekvencia

je metóda známa tiež pod názvom nechirurgický lifting. Koriguje ochabnutosť pleti, vedie k jej vypnutiu a celkovým výsledkom je dokonalejší tvar tváre. Táto metóda preniká cez povrch pokožky, bez toho aby ho akokoľvek poškodila. Aplikovaná energia aktívne bojuje proti ochabnutej pokožke. Ošetrenie je ideálne pre osoby s mierne ochabnutou pokožkou tváre, krku a dekoltu, ktoré chcú zlepšiť svôj vzhľad bez toho že by sa museli uchýliť k chirurgickému zákroku. Frekvencia a počet ošetrení záleží na stave  pokožky každej klientky a na jej požiadavkách. Všeobecne sa však doporučuje 6 až 10 ošetrení, pričom medzi ošetreniami by mala byť pauza 10-14 dní. 

 Kontraindikácie:

 • ·         srdcové ochorenia

 • ·         kardiostimulátor

 • ·         poruchy zrážanlivosti krvi

 • ·         tehotenstvo a kojenie

 • ·         poruchy činnosti pečene alebo obličiek

 • ·         poruchy metabolizmu (cholesterol, triglyceridy)

 • ·         poruchy cievneho systému (trombóza, zápal žíl)

 • ·         ochorenia spojivových tkanív a nervovo-svalové ochorenia (epilepsia)

 • ·         kovové protézy a piercing v ošetrovanej oblasti

 • ·         onkologické ochorenie

 • ·         miesta s névami (materskými znamienkami)

 • ·         botulotoxín (menej ako 1 mesiac od aplikácie)

 • ·         akútne infekčné procesy, zápaly, poranenia a alergie

Galvanizácia

Účinok je viditeľný už po prvej aplikácii, vďaka čomu si vyslúžil ľudové označenie „žehlička na pleť“ K ošetreniu pleti galvanickým prístrojom sú určené špeciálne gély na rôzne problémy pleti. Použitím pozitívneho a negatívneho galvanického prúdu dosiahneme hĺbkové ošetrenie pokožky a následné vstrebanie pozitívne nabitých účinných látok pokožkou. Galvanický prúd už viac ako 50 rokov poznajú a používajú v liečebných kúpeľoch a kozmetických salónoch na špeciálne ošetrenie, ktoré osvieži tonizuje a dodá pokožke najúčinnejšie kozmetické zložky a energiu. Ošetrenie pôsobí hydratačne, revitalizačne, upokojujúco, dôsledkom čoho sa pokožka rozžiari a získa mladistvý a zdravý vzhľad, zníži sa produkcia mazu, vyhladia sa vrásky. Frekvencia a počet ošetrení záleží na stave  pokožky každej klientky a na jej požiadavkách. Všeobecne sa však doporučuje 6 ošetrení, pričom medzi ošetreniami by mala byť pauza 10-14 dní.

Kontraindikácie: gravidita a laktácia, vážne srdcové ochorenie, nedávne kolagénové výplne, osoby s kovovými implantátmi v tele.

 

Sonoforéza

 Ošetrenie ultrazvukom  je založené na vytváraní akustických vĺn v sile 1 MHz (milión razy za sekundu). Ultrazvuk mení vlastnosti bunkových membrán, zväčšuje ich priepustnosť. Tento jav je využívaný na zlepšenie penetrácie regeneračných substancií do pokožky. Hlboké teplo, ktoré zmysly nepociťujú, je vytvárané ultrazvukom, preniká hlboko do pokožky, uvoľňuje pokožku a svalstvo a súčasná hlboká a jemná masáž zlepšuje prietok krvi a lymfy, metabolizmus a regeneráciu buniek. Efektom je vyhladenie vrások, spevnenie, hydratácia a vyhladenie pokožky, stimulácia svalstva, odstránenie pigmentových škvŕn a dokonalá výživa. Frekvencia a počet ošetrení záleží na stave  pokožky každej klientky a na jej požiadavkách. Všeobecne sa však doporučuje 6 až 8 ošetrení, pričom medzi ošetreniami by mala byť pauza 7-14 dní. 

Kontraindikácie: gravidita a laktácia, vážne srdcové ochorenie,  onkologické ochorenie, nedávne kolagénové výplne, osoby s kovovými implantátmi v tele.